Прочищення зливу у ванній, на кухні Херсоні - Сантехнік

Прочистити злив-перелив у Херсоні

Термінове прочищення зливу у Херсоні

Засмічення каналізаційних чавунних труб

Засмічення каналізаційних чавунних труб, перш за все, залежить не від їх схильності до іржі, а від розташування. Вони монтуються під невеликим ухилом по відношенню до місця стику стояка. Каналізаційна система на кожному поверсі має допоміжне віконце, призначене для додаткового очищення, як правило, воно розташоване вище рівня ванни або миття на 15 см.

Порада: в цілях профілактики, щоб потім не вдаватися до трудомісткою прочищення засмічення в ванні, рекомендується проливати каналізаційні труби у ванній за допомогою окропу з додаванням соди або відбілювача. Для попередження засмічення, рекомендується робити це раз в сім днів.

Порада: існує й інший спосіб із застосуванням кальцинованої соди. У зливний отвір засипається одна чашка соди і слідом виливається чашка оцту. У той момент, коли піде реакція, слід промити слив окропом.

Порада: в якості профілактики засмічень досить дієво застосовувати елементарну пробку-фільтр, яка запобігає попадання волосся і всякого сміття в каналізаційну систему.

Але, якщо засмічення все-таки стався, рекомендується відразу зайнятися його усуненням.

Разбір сифону

Перш ніж застосовувати хімію та інші засоби прочищення, можна спробувати розібрати сифон. У цьому випадку зростає ймовірність швидко усунути засмічення і з’являється можливість очистити сам сифон від утвореного осаду (він не приносить шкоди зливний системі, але саме від нього з ванної виходить неприємний запах і в ньому розлучаються бактерії).
При розбиранні потрібно врахувати те, що пластиковий сифон демонтувати легше, ніж металевий, так як метал піддається корозії, і деталі міцно з’єднуються один з одним. Тому в старому будинку, де система зливу встановлена ​​металева, без допомоги фахівця-сантехніка не впорається. Необхідно щоб ванна була без води, тому якщо вона засмічена і вода стоїть, її потрібно вичерпати.
Перед тим як зняти затяжну гайку і колбу, треба підставити тазик або відро. Після обстеження, каналізаційна труба очищується механічним способом. Для цього достатньо промити слив окропом.

Порада: зазвичай у ванній забруднення накопичуються біля основи зливу, тому не важко прочистити його, просто знявши захисну решітку.

Насамперед необхідно визначити тип засмічення, тобто перевірити, в якому місці виникло забруднення – місцеве або забилася центральна труба. Потрібно залити в слив ванній окріп, можна з содою. Такий метод повинен допомогти, особливо при скупченні мильних або хімічних відкладень. Проробляти цю процедуру слід уважно, щоб не обшпаритися окропом. Найпоширеніше і просте пристосування для чищення систем каналізацій – вантуз. Гумова чаша вантуза повинна бути більше зливного отвору і щільно прилягати до зливу у ванній для створення вакууму. Тримаючи ручку вантуза, робиться кілька різких поштовхів, для того щоб пробити засмічення в зливний трубі. Після чого вантуз необхідно різко відірвати від ванни.
Якщо перша прочищення не принесла очікуваних результатів, то таку ж процедуру повторюють ще кілька разів.

Прочищення хімічними засобами

Сьогодні на прилавках магазинів дуже різноманітний вибір хімічних препаратів для прочищення засмічення. Безумовно, з їх допомогою буде негайний результат, але не варто забувати, що така хімія містить кислоти і луги і застосовувати її потрібно з особливою обережністю.

Порада: якщо повністю засмічена загальна каналізаційна система, то не слід прочищати хімічними препаратами, так як їдка речовина може виходити назад у ванну і завдавати шкоди емалі. Також при частому використанні можуть швидко вийти з ладу самі каналізаційні труби.

Існують деякі правила при використанні хімічних засобів:
випаровування хімічних засобів дуже шкідливі для здоров’я і тому чистку потрібно проводити в добре провітрюваному приміщенні в захисній масці і в гумових рукавичках;
рекомендується застосовувати препарати, виготовлені тільки промисловим шляхом. Саморобні засоби для прочищення, такі як концентрат кислот або гас можуть привести каналізаційну систему в непридатність; ні в якому разі не можна використовувати відразу кілька засобів, це може привести до зворотного дії. Є ризик реакції, в окремих випадках з наслідками; при застосуванні хімічних складів, треба суворо дотримуватися прикладеної інструкції: в необхідній кількості засіб заливається в слив; Вичікують зазначений час; слив промивається струменем води.

Застосування сантехнічного тросу

Також для прочищення зливних систем широко застосовується сталевий трос, який має діаметр 4 мм, один кінець його обладнаний ручкою для спрощення роботи, а інший має йоржик або щітку з жорсткою щетиною. Придбати його не складе труднощів, так як він продається в будь-якому господарському магазині. При покупці сталевого троса потрібно врахувати його довжину.

Порада: в практиці фахівців поширене застосування електричного спірального троса, але самостійно застосувати його не вийде.

При використанні троса потрібен прямий доступ до самої каналізаційній трубі, для цього розбирають і знімають зливний шланг або сифон.
Трос повільно вводиться в каналізаційний отвір, одночасно робляться обертальні рухи за годинниковою стрілкою. Обертання повинні бути повільними, щоб виключити загин троса.
По можливості, під час прочищення тросом одночасно потрібно вливати воду, для полегшення роботи і розм’якшення ущільнень в трубі. Просування троса триває до тих пір, поки він не наткнеться на засмічення.
Після того як засмічення в трубі знайдений його розбивають за допомогою все тих же обертань тросом. Даний спосіб займає набагато більше часу, ніж інші.
У домашніх умовах можна застосувати для прочищення зливу звичайний побутовий пилосос, у якого є видувають отвір. Але перш ніж використовувати пилосос його потрібно підготувати:
для роботи знадобиться невеликий гумовий м’ячик;
його розрізають на дві частини, які повинні бути одна більше, а інша поменше; маленька частина м’яча поміщається всередину великий і в центрі робиться отвір рівне діаметру трубки пилососа; шланг пилососа закріплюється в отворі в м’ячі і фіксується ізолентою або хомутом. Але перш ніж приєднати шланг до видувають отвору пилососа, потрібно вийняти мішок з мішка; вийшла чаша приставляється до сливу і включається пилосос.

Гідродинамічний спосіб прочищення труб

Трапляється так, що засмічення неможливо видалити жодним з перерахованих вище способів. Тоді слід використовувати більш ефективне обладнання. Гідродинамічний видалення засмічення здійснюється за допомогою струменя води під високим тиском. Таким чином, всі відкладення, які накопичувалися роками, вимиваються дуже ретельно. Його застосовують в основному для промивання труб у важкодоступних місцях, так як він не порушує герметичність в стиках. Прочищення засмічення в ванній струменем гарячої води під тиском називається термічним способом. Цей метод відмінно підходить для боротьби з твердими жировими пробками. Якщо в сукупності з гарячою водою застосовувати ще й хімічні засоби, які руйнують органічні відкладення і бактерії, то в цьому випадку проводиться ще й дезінфекція.

Профілактичні заходи від засмічень

Щоб не виникало питання, як усунути засмічення в ванній, потрібно періодично проводити профілактику каналізаційних труб, яка дозволяє утримувати систему зливу в чистоті. Для запобігання відкладення жиру слід два рази на тиждень, протягом 10 хвилин, промивати каналізаційну систему окропом; встановлювати захисні решітки, що захищають труби від потрапляння в них різного роду сміття і бруду; не залишати ганчірки і всякого роду відходи поблизу зливу, потрапивши в каналізаційну систему, саме вони утворюють непрохідну пробку в трубі; Тільки при правильному догляді і дотриманні правил експлуатації ванній, існує можливість продовжити термін служби зливної системи. Адже при частому використанні коштів очищення каналізаційна система піддається швидкого зносу.
Заказать звонок

×
Оставить отзыв

×
Замовити дзвінок

×
Оставить отзыв

×